Marraskuussa toteutettuun asiakaskyselyymme vastasi ennätysmäärä asiakkaitamme. Asiakkaidemme odotusten keskiössä on energia- ja vesihuollon toimitusvarmuus, palveluiden hinta sekä energian ja veden toimitukseen liittyvien häiriö- ja ongelmatilanteiden nopeat ja sujuvat ratkaisumallit. NPS eli asiakkaiden suositteluhalukkuus jatkoi kasvuaan toista vuotta peräkkäin niin sähkön verkkopalvelun, kaukolämmön kuin vesihuollon osalta.



Kyselyn mukana saimme myös avoimena palautteena paljon erinomaisia kehitysideoita ja -ehdotuksia asiakkailtamme. Ideat ja ehdotukset käsitellään osana palveluidemme jatkuvaa kehitystyötä ja ne auttavat kehittämään palveluitamme vastaamaan entistä paremmin asiakkaidemme tarpeita ja niihin kohdistuvia odotuksia.
Kyselyyn vastanneiden kesken arvoimme palkintoina Gigantin lahjakortin sekä ravintolalahjakortteja. Asiakastyytyväisyystutkimuksen tiedonkeruu toteutettiin 13.11.2025–30.11.2025 yhteistyössä Servitiumin kanssa.
Muista antaa palautetta ja kehitysideoita myös muulloin. Palautteen antaminen onnistuu helposti vaikkapa Minun Energia-palvelun kautta, joka palvelee 24/7.